Günümüzde her geçen gün yeni diyet programları oluşturulmakta ve fazla kilolara çareler, farklı, hızlı çözüm yolları aranmaktadır. Bunlardan bir de yumurta diyetidir. 1 hafta içinde büyük etkiler ortaya koyan yumurta diyeti, bunun ile birlikte oldukça zor olan ve en fazla bir hafta uygulanabilecek bir diyettir. Belirli içecek ve yiyeceklere izin verilen diyettir. Bu diyetin etkisi muhakkak ama sizin için uygun mu Ankara Diyetisyen sayesinde size uygun diyet programları bulunabilir. Yumurta diyeti size uygun olabilir

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Hızlandırılmış bir tarzı olan ve etkisi kısa sürede ortaya çıkan diyetlerdendir. Benim vaktim yok, kilo vermek istiyorum diyenler için birebirdir. Sağlıklı ve huzur içinde kilolarınıza elveda diyebilirsiniz. İsterseniz Ankara Diyetisyen ile birlikte uzmanlar tarafından en kısa sürede ve en sağlıklı şekilde kilo verebilirsiniz. Kilo vermek bir daha alınmayacağı manasına gelmemektedir. Bu yüzden diyet programına sadık kalmak ve bunu spor ile pekiştirmek en doğrusudur.

PEKİ NEDİR BU YUMURTA DİYETİ

Genelde kahavaltıların vazgeçilmezlerinden olan yumurta, faydasının anlatmak ile bitmeyecek protein yoğunluktaki bir besin. Aynı zamanda sarısında ise doymuş yağ bulundurmakta. Halk arasında da bilinir ki haşlanmış yumurta tok tutar derler. Böyle besleyici bir besin ile  oluşan diyette doğal olarak faydalı olacaktır aynı zamanda tatmin edici.

YUMURTA DİYETİ NASILDIR

Belirlenen bir hafta boyunca belirlenen zamanlarda ve sadece belirlenen kadar içecek olarak çay veya kahve içilebilir. Genellikle yemeklerin ardından içilir. İlk 5 gün boyunca her gün öğle yemeğinde 2 adet yumurta yenmelidir. Ve bunun ile birlikte yanına ek olarak greyfurt, ıspanak veya domatesten biri yenilebilmektedir. Akşam yemeğinde ise az miktar biftek, pirzola, balık yenilebilir. Bu diyette salata önemli bir yer kaplamaktadır. Yumurta algı olarak sabah yenilen bir besin olsa da bu diyette sabah yemeği yoktur.

Böyle bir diyeti yapılırken takip edilmeli ve planlı yapılmalıdır. Ankara Diyetisyen ile disiplinli çalışarak fazla kiloların üstesinden gelinebilir.

 

 

 

Yazar Hakkında

02.05.1993 tarihinde Alanya'da doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Alanya'da tamamladıktan sonra Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nü tam burslu olarak kazandım ve 2015 yılında bölüm birincisi olarak mezun oldum. Şu an Alanya'da özel bir hastanede diyetisyen olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda Acıbadem Üniversitesi'nde kendi alanımda yüksek lisansımı tamamlamak üzereyim. Sitemizde siz değerli okurlarımızla beslenme ile ilgili doğru bilinen yanlışlar, öneriler ve sağlıklı yaşam gibi güncel konular hakkında paylaşımlarda bulunacağım. Bu uygulamanın siz değerli okurlarımız için faydalı olacağını umuyorum.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.