Bir hafta da 3-4 kilo civarı vermek mümkün olan bir şey. Tabi ki bunun için sabır ve ne yapılacağı bilinmelidir. Bunun yollarından biri ise meyve-sebze diyeti yapmaktan geçmektedir. Bireyin günlük 1000 kalori yakması hedeflenmektedir ki bu sayede 4 kilo verilebilsin. Bu diyet kendini diğer diyetlerden ‘tek gıda rejimi’ adı ile ayırarak o kategori içine girmektedir. Bu diyetten bol bol su ve soda tüketilmesi tavsiye edilmektedir.  Yemeklere baharat atılması izin verilmektedir. En fazla yedi gün uygulanan bir diyettir.

MEYVE SEBZE DİYETİ NASIL YAPILIR

Diyet için belirlediğiniz bir pazartesi günü muz hariç istediğiniz kadar meyveyi yiyebilirsiniz. Unutmayın başka bir şey yemeyeceksiniz. İkinci gün salı günü ise gün boyu istediğiniz kadar sebze yiyebilirsiniz. Sınır sizlerin elinde olacaktır. Patates hariç. Üçüncü gün Çarşamba gününe kadar gelmeyi sabır ile başardıysanız o gün boyunca istediğiniz kadar meyve veya sebze yemeği yiye bilirsiniz. Muz ve patates hariç. Dördüncü gün/perşembe beş bayrak meyve-ve-sebze-diyetisüt ile beş adet muz yiyebiliyorsunuz. Beşinci güne geçtiğinizde öğlen ve akşam olarak ilk defa iki öğüne çıkacak yemeğiniz. Haşlanmış sebze, ızgarada pişirilmiş bir parça biftek veya tavuk,  balık yiyebilirsiniz. Altıncı gün de 2 parça ızgara biftek ve çiğ sebze yiyeceksiniz bu da öğlen ve akşam olarak öğünlerden oluşacak. Ve son gün yedinci gün haşlanmış sebze, ızgarada pişmiş bir parça biftek, tavuk veya balık ile iki öğününüzü yaparak diyetinizi sonlandırmış olacaksınız.

DİYET SONRASI

Yedi gün uygulayacağınız bu diyet programı Ankara Diyetisyen tarafında en ince detayları ile devreye konacaktır. Herhangi  bir yan etkisi olmayan bu diyet, halsizlik veya bitkinlik oluşturmamaktadır. Fakat diyet sonrası da bazı dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Ankara Diyetisyen tarafından sağlığınız kontrol altında olacak. Eğer ciddi ve isteyerek bu diyet yapılır ise ve ardından da dikkat edilirse göz ile görülür bir değişim olacaktır.

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.