Fazla kilolar kadın veya erkek fark etmeksizin insan için bir sağlık problemi oluşturmakta. Çünkü fazla kilo birçok hastalığı direk sebep olmakta veya tetiklemektedir. Bu kilo sorunu yıllar geçtikçe dünyamızda yaygınlaşmakta. Kilo sorunun en ileri boyutu olan obezite hastalığı da büyük bir sorun ve tehlike oluşturmaktadır. Dünyadaki erkeklerin %30-35 arası obezite sınıfı içinde bulunmakta ve bununla mücadele etmektedir. Ülkemizdeki erkeklerin ise %25’e yakını fazla kilolara sahip denebilir.

FAZLA KİLOLARIN NE TÜR SAKINCASI VAR

Tüm bunların oluşmasında en büyük sebep ise sağlıksız beslenmekten geçiyor, buna çözüm adresi ise Ankara Diyetisyen. Gelecekten kaygılanmadan daha sağlıklı ve konforlu bir yaşam sizin ellerinizdedir. Kilolu olmak sadece dış görünüşte istenmeyen görüntü oluşturmak dışında vücudun çalışma mekanizmasında bozukluğa yol açmaktadır. Bu ise genellikle organlarda oluşan yağlanma ile oluşur. Erkeklerin göbek bölgesinde oluşan yağlanma ise bu mekanizmada aksaklıklar oluşturmaktadır. Sağlıklı yani bir uzman kontrolünde doğru beslenilir ise ve bunun ile birlikte spor yapılırsa bu fazla kilolardan kurtulmak mümkündür. Bu uzmanlık ve profosyenelliği ise Ankara Diyetisyen de bulabilirsiniz.

Erkekler genel olarak kadınlardan daha rahat kilo verirler. Bu ise fiziksel olarak büyük bir avantaj aslında. Doğru şekilde değerlendirilir ise her şey istenildiği gibi olabilir, buna bir engel yok. Planlanmış bir hayat ile tamamen sağlıklı bir birey olmak kadar doğal bir şey yoktur. Sağlıklı bir bireyin vücut yağ oranı % 8- 15 arası olmalı fazlası risk oluşturmaktadır.

NASIL SAĞLIKLI KİLO VERİLİR

En basit sağlıklı kilo verme önerileri ise:

Günde 3 litre su içilmelidir. Doğal yollardan beslenilmeli herhangi bir şekilde ek olarak kimyasal içerikli gıda takviyesi alınmamalıdır. Bunun yerini o takviyenin doğalı tüketilmelidir. Alkol ve sigara tüketimi azaltılmalıdır. Yürüyüşler yapılmalıdır. Bunlar ve bunlar gibi birçok öneri vardır ve uzmanlar kontrolünde yapılması lazımdır bunun için Ankara Diyetisyen alanında en iyilerdendir. Sağlıklı bir yaşam için doğru tercihler çok önem taşımaktadır.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.