Düğünler gözükenin arkasında birçok şey barındırmaktadır. Mükemmel olması için bir gayret içermektedir. Her şey planlanmış ve bir saat gibi işlenmesi istenmektedir. Her şey çok güzel olmalıdır ve tabi ki bir de en güzel hissetmek ve formda olmak vardır. Bu en önemlisidir çünkü bu direk olarak siz ve vücudunuz ile ilgilidir.

DÜĞÜN GÜNÜ FORMDA OLMANIN VE KUSURSUZLUĞUN SIRLARI

En çok enerjiye ihtiyacınız olan dönemlerden biridir ve yıpranmanın uç noktalarını yaşarsınız. Bu yüzden psikolojik ve bedensel olarak bu döneme hazırlıklı olmalısınız. Bunun yolu ise iyi bir beslenmeden geçmektedir.

GÜNE NASIL BAŞLAMALI

Sağlıklı beslenmede günün ilk adımı doğal olarak kahvaltıdır Kahvaltınızı asla ihmal etmemelisiniz. Kahvaltı ile güne salpam bir adım atmış olursunuz hem bünyeniz güçlenecek hem de ruhsal olarak iyi gelecektir. Ve unutulmamalıdır ki kahvaltı formda kalmanızı da sağlayacaktır. Araştırmalara göre kahvaltı yapmadan güne başlayan insanlarda kahvaltı ile gününe başlayanlara göre yağ oluşumu daha fazla olduğu tespit edilmiştir.

DİKKATLİ OLMALISINIZ

Besleyici ürünleri ara öğünlerde tercih ederek dengesiz beslenmenin önüne geçmiş olursunuz bu sayede düğünde sizi krize sokacak sonuçlarla karşılaşmamış olusunuz. Yani masum olarak gördüğünüz ufak tefek atıştırmalar dahi düğün öncesi sizin hiç hoşunuza gitmeyen sonuçlar doğurabilir.

Dengeli beslenerek de kendinizi stresten de korumuş olursunuz. Bu dönemde Ankara Diyetisyen size rehberlik edebilir. Hayatınızda denge kurmanız gerekecektir. Uyku düzeninden tutun aldığınız protein ya da karbonhidratlar belli bir düzen içinde olmalıdır ki bu sayede bu dönemi en rahat şeklide atlatasınız.

Günde en az 7 bardak su içmeliniz. Su bir nevi sizin düzenleyicinizdir. İç işlerinizi o yola koyar. Bu sayede cildinize de aslında bakım yaptırmış olacaksınız.

KARARINIZI VERMELİSİNİZ

Ne yapmak istediğinize yani düğün günü tam olarak nasıl gözükmek istediğinizi, kaç kilo olacağınızı belirlemelisiniz ve hatta evlenmeden önce bir beslenme uzmanı ile görüşmelisiniz. Ankara Diyetisyen bu konu da size her türlü yardım olacaktır. Unutulmamalıdır kendinizin yanlış programlama belki vereceği 1 kilo size 5 kilo olarak size dönebilir.

 

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.